217

Lisans Programları

İşletme Mühendisliği Bölümü’nde, ulusal düzeyde öğretim dili biri Türkçe biri İngilizce olmak üzere iki mühendislik lisans programı ve öğretim dili İngilizce olan iki uluslararası sosyal bilimler lisans programı yürütülmektedir. 


İşletme Mühendisliği

Türkiye’de yalnızca İTÜ’de bulunan İşletme Mühendisliği Lisans Programı 30 yılı aşkın süredir faaliyet göstermekte ve üniversite adayları tarafından en çok tercih edilen programlar arasında yer almaktadır. Program, mühendislik altyapısıyla donatılmış bir şekilde, modern işletmelerin üretim, yönetim, pazarlama ve finans gibi alanlarında hizmet verecek ve mühendis bakış açısıyla çözümler üretecek, girişimci ruhlu bireyler yetiştirmeyi, bunun için gerekli kuramsal ve uygulamalı bilgi ve beceriler kazandırmayı hedeflemektedir. Bu eğitsel hedefler, çeşitli şirket ve kuruluşların da katkısıyla, stajlar ve bitirme projeleriyle desteklenmektedir.
 
Tükçe öğretim dili olan programda derslerin %30’u İngilizce yapılır. Aynı programın öğretim dili İngilizce olanı 2010-2011 Akademik yılından itibaren öğrenci almaya başlayacaktır. 

Ders Programı
Bölüm Başkanı: Prof. Dr. Lerzan ÖZKALE


Uluslararası Çift Diplomalı Ortak Lisans Programları:
Bu programlar State University of New York (SUNY) ile birlikte yürütülmektedir. Öğretim dili %100 İngilizce olup ikinci sınıftan itibaren güz yarıyılı İTÜ’de, bahar yarıyılı New York Eyaleti’ne bağlı New Paltz Üniversitesi’nde sürdürülmektedir. Bu sayede, öğrenciler hem İTÜ hem de SUNY diploması alarak mezun olurlar ve iki ayrı ülke ve kültürde eğitim imkanından yararlanırlar. 
Bu programların harçları İTÜ’deki diğer programlardan farklıdır.
Detaylı bilgi için tıklayınız.

İşletme
Ders Programı
Program Koordinatörü:
Y. Doç. Dr. Elif KARAOSMANOĞLU
Doç. Dr. Ayşe Banu Elmadağ Baş